Přehled lekcí

Aerobic

Kondiční cvičení s hudbou je zaměřené na rozvoj oběhové soustavy a na zvýšení úrovně vytrvalosti, výkonnosti i koordinace. Lekce začíná dynamickým zahřáním, dále následuje hlavní část hodiny složená z choreografie, posilovací část a závěrečný strečink. Pokud cvičíte aerobic pravidelně, pomůže vám zpevnit svaly a zhubnout, případně si udržet stabilní váhu. Aerobic má pozitivní vliv na funkci pohybového ústrojí a příznivě ovlivňuje také nervovou soustavu.

Port de Bras

Jedná se o formu cvičení ze skupiny Body & Mind, která dokonale procvičí tělo a zároveň uvolní mysl. Dynamický strečink je inspirován tanečními technikami a baletními pozicemi. Sestava cviků je plynulá, harmonicky řazená do hudby a díky balančním prvkům protáhne tělo a posílí svaly v problémových partiích.

Bodyform

Hodina věnovaná tvarování celého těla. Začínáme na rytmickou hudbu rozehříváním a přípravou svalů a kloubů na posilovací část. V lekci se setkáte s variabilními pomůckami (overbally, činky, flexibary aj.). Závěr je věnovaný důkladnému strečinku.

Pilates

Pilatesova metoda se vhodnou lekcí, pokud hledáte cviky, které byste rádi zapojili do každodenního života, třeba při cestě do práce nebo sezení u stolu. Vědomé stahování břišních svalů, správné držení těla a jednoduché cviky v individuálním tempu působí na zlepšení svalových i kloubních dysbalancí a zároveň je dobrou prevencí proti úrazům, bolestem zad a krční páteře.

P - Class

P- class aneb problémové zóny je pestrá hodina posilování a protahování problémových partií. První polovina lekce probíhá v aerobním tempu, doplněna o jednoduché variace kroků z aerobiku a plynule přechází v posilovací blok zaměřený na dolní končetiny, hýždě, záda, horní končetiny a břicho. V hodině se využívá vlastní váha těla i různé cvičební pomůcky.

Fyzio cvičení

Lekce je vedena fyzioterapeutkou, která se ve své dlouholeté praxi potkala s nejrůznějšími obtížemi tělesného aparátu a začlenila do hodiny variabilní zdravotní cviky na odstranění bolesti i stresu. Cvičení je vhodné pro každého, kdo upřednostňuje klidnou lekci a chce se udržet v dobré fyzické i psychické kondici.

Zdravá Záda

Během lekce se zaměříme na odstranění svalových dysbalancí a posílíme hluboký stabilizační systém takovými cviky, které zvládnete i doma. Páteř je důležitou osou celého těla a mnohdy je příčinou nejen bolesti zad, ale ovlivňuje i zablokovaný krk či bedra. Cvičení je vhodné pro širokou veřejnost, ať už musíte v práci dlouho sedět, stát, zatěžovat více jednu polovinu těla, zvedat zátěž (například maminky své potomky) nebo jen hledáte zdravou alternativu, jak se udržet během roku fit.

Kondičně zdravotní cvičení

Po krátkém aerobním zahřátí všech svalových skupin přejdeme ke zdravotnímu cvičení, které napomáhá proti ztuhlosti svalů a kloubů. Navíc se naučíte využívat i podpůrné pomůcky (overbally, široké gumy aj.) a jednoduchými cviky dosáhnout celkového posílení a protažení. Lekci doporučujeme všem, komu vyhovuje pomalejší tempo a rád cvičí s pomůckami.

Fitbally dynamic

Celá lekce je věnovaná velkým míčům. Začátek hodiny probíhá na hudbu v rytmickém tempu a sestava cviků je uzpůsobena na využití fitballu při každém pohybu. Samotné cvičení na míči není jen o sezení, ale použijeme ho i jako balanční, protahovací a relaxační pomůcku. Na závěr dochází ke zklidnění a dokonalému strečinku všech svalových partií.